Tarih: 23 Nisan 2017

Gösterim: 806

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Türk milletinin ulusal egemenliğinin tescillendiği tarihi bir gündür.Ülkemizin bağımsızlık ve özgürlüğüne olduğu kadar, sevgiye, barışa, kardeşliğe, birlik ve bütünlüğe vurgu yapan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya barışına da önemli katkılar sağlamıştır.

Dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olması dolayısıyla ayrı bir önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan güvenimizi de temsil etmektedir. Ülke olarak ortak amacımız çocuklarımızın mutlu, sağlıklı, eğitimli ve özgür düşünceli bireyler olarak hayata devam etmeleri ve de yetiştirilmeleridir. Bu anlamda çocuklarımızın barış ve sevginin en büyük temsilcileri olacaklarına olan inancımız da tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Süleyman Özdemir
Rektör